MAGIC FESTIVAL 2018

MAGIC FESTIVAL 2018 | 11. - 13. 5. 2018

VII. mezinárodní festival moderní magie

Vážení přátelé magie, kouzelníci, kouzelnice a kouzelní přátelé, jsem rád, že vás touto cestou mohu pozvat opět k nám do Uherského Hradiště na VII. MAGIC FESTIVAL 2018.

Po dvou letech se do Uherského Hradiště vrací kouzelnický festival, který si díky šesti předchozím ročníkům, což je poměrně krátká doba, získal pověst největšího a nejprestižnějšího festivalu moderní magie u nás. Svou prestiž dokazuje mimo jiné i tím, že o MAGIC FESTIVAL mají zájem kouzelníci z okolních států. Představila se zde již řada profesionálních kouzelníků například z Rakouska, Polska, Maďarska, Slovinska, Německa, Francie, Španělska, Srbska či Argentiny.

V letošním roce jsme na náš festival pozvali evropskou špičku v moderní magii. Svou účast nám již potvrdili a exkluzivními hosty se stanou FAT BROTHERS – nejlepší evropští kouzelníci ve svých oborech Španělé Miguel Ángel Gea a Dani DaOrtiz a jejich finský kolega Christian Engblom. Naše pozvání také přijal švédský profesionální kouzelník a skvělý lektor Tom Stone. Těšit se můžete nejen na jejich vystoupení při slavnostním galavečeru, ale také na jejich odborné semináře. Mezi tyto exkluzivní hosty jsme také velmi rádi zařadili naši hvězdu Ondřeje Pšeničku, který si připravil seminář se svými celosvětově uznávanými „motýlími kartami“ Butterfly Playing Cards.

Novinkou MAGIC FESTIVALU 2018 je vůbec 1. oficiální soutěž v Cardistry v České republice. Soutěž připravujeme ve spolupráci s populárními youtubery Dejfem & Petrem a Ondřejem Pšeničkou, který na MAGIC FESTIVAL 2018 pozval dva přední světové cardisty – Fattyho Dabse z Jordánska a Alexeye Loschilova z Ruska.

V rámci letošního ročníku samozřejmě připravujeme oblíbené komponované výchovné pořady pro děti a mládež, KOUZELNÉ NÁMĚSTÍ – pouliční kouzlení pro širokou veřejnost, odborné magické semináře, soutěžní přehlídku a slavnostní galavečer s vyhlášením výsledků, kterým vyvrcholí MAGIC FESTIVAL 2018. V programu MAGIC GALASHOW vystoupí nejen již zmíněné hvězdy, ale také další zahraniční hosté. V rámci galavečera dále vystoupí populární slovenská vokální skupina FRAGILE a programem budou provázet moderátoři České televize Petr Rajchert a Veronika Poláčková. Po skončení sobotního slavnostního galavečera proběhne společenský večer, posezení s kouzelníky, raut, hudba a nejedno překvapení.

Kouzelný maraton pokračuje i v neděli dopoledne, kdy se kromě dalších odborných seminářů uskuteční dopolední setkání s našimi zahraničními hosty. Po obědě budeme ještě chvilku kouzlit pro rodiny s dětmi, veřejnost a účastníky festivalu v pořadu KOUZELNÁ NEDĚLE.

V rámci MAGIC FESTIVALU 2018 spolupracujeme s dětskými domovy, kdy navazujeme na tradici našeho charitativního projektu Kouzelný koncert. Děti z dětských domovů mají volný vstup na soutěžní bloky a další doprovodné pořady festivalu. Domovy se mohou prezentovat a informovat o své výchovné činnosti. Vystoupení jejich dětí jsou součástí Kouzelného náměstí a slavnostního galavečera.

ÚČASTNICKÉ POPLATKY

V letošním roce jsme sjednotili poplatek pro všechny účastníky - kouzelníky, přidružené členy a rodinné příslušníky na cenu 1000 Kč/40 EUR. Podmínkou je, že alespoň jeden musí být členem ČMS nebo UMK. Pro nečleny činí účastnický poplatek 1500 Kč/60 EUR.
 
V ceně účastnického poplatku je vstupenka na všechna představení v rámci MAGIC FESTIVALU 2018, slavnostní galavečer MAGIC GALA SHOW, páteční kouzelnickou show FAT BROTHERS, školní představení, magický bazar, páteční společenský večer, soutěžní blok mikromagie, odborné semináře Toma Stonea, Christiana Engbloma, Daniho DaOrtize, Miguela Ángela Gey a Ondřeje Pšeničky, sobotní soutěžní blok, kouzelný dárek, nedělní beseda s hosty festivalu a pořad Kouzelná neděle.

PROGRAM 

11. 5. PÁTEK

10.00 – 11.15    PŘEDSTAVENÍ PRO MŠ A ZŠ

15.00 - 19.30     MAGICKÝ BAZAR

15.00 – 17.00    KOUZELNÉ NÁMĚSTÍ

– promo akce pro veřejnost na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti

17.30 – 19.00     I. SOUTĚŽNÍ BLOK - MIKROMAGIE

19.30 – 21.00    MAGIC SHOW FAT BROTHERS

– unikátní show tria nejtěžších kouzelníků Evropy, španělských mistrů Dani DaOrtize a Miguela Ángela Gey a jejich finského kolegy Christiana Engbloma.

21.00 - 23.59     SPOLEČENSKÝ VEČER

 

12. 5. SOBOTA

  9.00 - 19.00     MAGICKÝ BAZAR

  9.00 – 12.00     II. SOUTĚŽNÍ BLOK – jevištní magie

  9.00 – 12.00     1. OFICIÁLNÍ SOUTĚŽ V CARDISTRY

 – beseda s předními světovými cardistery – Fattyho Dabse z Jordánska a Alexeye Loschilova z Ruska

14.00 - 15.00     ODBORNÝ SEMINÁŘ – DANI DAORTIZ

15.30 – 16.30     ODBORNÝ SEMINÁŘ – MIGUEL ÁNGEL GEA

19.30 MAGIC GALA SHOW - SLAVNOSTNÍ GALAVEČER S VYHLÁŠENÍM VÝSLEDKŮ

-v programu vystoupí Miguel Ángel Gea (ESP), Dani DaOrtiz (ESP), Christian Engblom (FIN), Tom Stone (SWE), Ondřej Pšenička, Jiří Hadaš a další hosté. Speciálním hostem je populární slovenská  vokální skupina FRAGILE. Večerem provázejí moderátoři České televize Petr Rajchert a Veronika Poláčková.

21.30 MAGIC AFTER PARTY

 

13. 5. NEDĚLE

  9.30 - 12.00    MAGICKÝ BAZAR

9.30 – 10.30     ODBORNÝ SEMINÁŘ – TOM STONE

11.00 – 12.00    ODBORNÝ SEMINÁŘ – CHRISTIAN ENGBLOM

13.30 – 14.30    EXKLUZIVNÍ SEMINÁŘ – ONDŘEJ PŠENIČKA - BUTTERFLY PLAYING CARDS vol. II

15.30 – 16.45    KOUZELNÁ NEDĚLE

- kouzelnické představení pro veřejnost, rodiny s dětmi a účastníky festivalu.

 

 

 

cz / en / de

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím